КСУ заборонив уряду скорочувати витрати на суди і зарплати суддям

Рішення Конституційного Суду не може бути оскаржене.

Конституційний суд України заборонив українському уряду своїми постановами скорочувати витрати на утримання судів та зарплати суддів, оскільки таке право має виключно Верховна Рада. Про це повідомляє прес-служба КС України.

11 липня суд офіційно оприлюднив прийняте 8 липня рішення у справі за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції (конституційності) окремого положення пункту 11 Прикінцевих положень закону про держбюджет-2016.

«Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення пункту 11 прикінцевих положень закону України” Про державний бюджет України на 2016 рік “від 25 грудня 2015 № 928-VIII в тій частині, яка передбачає, що норми і положення закону України” Про судоустрій і статус суддів “… застосовуються в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів і бюджету Фонду соціального страхування України», – йдеться в резулятивній частині рішення КС України.

Також в рішенні суду визначається, що зазначене положення держбюджету 2016 «визнано неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення».

Крім цього, рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Конституційний суд виходив у своєму рішенні з того, що повноваження уряду створювали колізію, тобто порушували принцип перерозподілу влади.

Нагадаємо, раніше КСУ визнав неконституційним обмеження максимального розміру пенсій суддів у відставці.