КОГО І ЧОГО ОЧІКУВАТИ КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ?

Після того, як на початку вересня главу Київської обласної адміністрації Максима Мельничука запідозрили в корупції і зі скандалом звільнили, президент Петро Порошенко оголосив відкритий конкурс на посаду губернатора. “Обозреватель” вирішив поговорити з претендентами на пост, щоб дізнатися, як вони бачать розвиток Київщини.

На жаль, депутат Київоблради Олександр Горган, який претендує на посаду губернатора, сказав, що не готовий до бесіди. Його, до речі, пов’язують з Віктором Медведчуком. А часи керівництва Горган Українським національним комітетом молодіжних організацій та комунальним підприємством “Національний водний стадіон” знаменуються підозрами в нецільовому використанні коштів.

Зате журналістам вдалося поспілкуватися з кандидатом в губернатори Костянтином Бондарєвим – главою партійної організації “ВО” Батьківщина “в області. Саме його депутати Київської облради рекомендували на конкурс. Свого часу Бондарєв також був депутатом облради і нардепом від БЮТ. До того ж,” Обозреватель “переговорив з першим заступником голови Київської ОДА Левом Парцхаладзе. надалі ми будемо додавати коментарі інших учасників конкурсу.

Лев Парцхаладзе

За словами заступника губернатора, область практично готова до опалювального сезону. “Зараз залишилося модернізувати з метою утеплення кількох шкіл (встановити вікна і так далі). До 10 жовтня ми спокійно встигнемо”, – зазначив Парцхаладзе.

Також він підкреслив, що проблема незаконної вирубки лісу на Поліссі вирішується. Ситуацію контролюють спеціальна інспекція та правоохоронні органи. Але є також поняття санітарної вирубки, адже в середньому ліс живе 70-80 років. Якщо вчасно не зробити санітарну зачистку, то ліс стане дуже старим і пожежонебезпечним.

Складніше ситуація з незаконним видобутком піску в області. “Знаєте, в певній мірі її можна назвати катастрофічною, тому що законних кар’єрів майже немає. У кількох видобувачів є якісь документи, які зовсім не ідеальні. Щопонеділка збираємося з силовиками, обговорюємо це питання. Складнощі є, але ведеться активна робота”, – розповів заступник губернатора.

В області також триває реформування освітньої сфери. Як повідомив Парцхаладзе, зміни орієнтовані на такі принципи: новий простір, новий контент, нові технології, новий менеджмент і нові вчителі.

У розробці знаходиться і важливий інфраструктурний проект з розвитку великої окружної дороги. Ця ідея була реанімована пару місяців назад. На даний момент вже підготовлений проект постанови Кабінету міністрів. Практично всі міністерства його схвалили. Залишилося дочекатися тільки висновків Міністерства юстиції та безпосереднього рішення Кабміну.

На думку Парцхаладзе, якщо проект постанови буде затверджений Кабміном в найближчий місяць, то на проектування знадобиться десь півроку, на відведення землі – в кращому разі рік. Але заступник голови ОДА вважає, що цей проект треба віддати в концесію, бо самотужки не впоратися.

Модернізації потребує і система водовідведення і водопостачання. “У нас катастрофічна ситуація з каналізацією. Це пов’язано з активною житловою забудовою – в першу чергу навколо Києва. Без реалізації відповідних програм розвиток населених пунктів різко зупиниться”, – попереджає Парцхаладзе.

Крім того, він пояснив “Обозревателю”, чому вирішив не претендувати на посаду голови ОДА. “Я є керівником партії” Солідарність “у Київській області, депутатом Київської обласної ради і головою фракції в облраді. Глава ОДА не має права бути членом будь-якої політичної сили, також він не може бути депутатом і тим більше очолювати фракцію. Тобто я мав би відмовитися від цього. А для мене важливо залишитися депутатом. Більш висока посада – для мене не пріоритет. Головне – виконати поставлені завдання “, – стверджує Парцхаладзе.

Український активіст і художник Сергій Поярков про Парцхаладзе

Давно знаю Льва Ревазовича. Його плюси і мінуси, власне, постараюся перерахувати. Він прекрасно показав себе як захисник громадських активістів. Коли ми з Русланою Лижичко, з Магой, з Зібровим, активістами “Правого сектора”, “Свободи” і місцевими жителями, нашими сусідами, протистояли захопленню СБУшниками Чернечого лісу в селі Лісники. Дійсно, він взяв удар на себе. Дійсно, він прикрив собою цей протестний рух. Він офіційно самопроголосив себе призвідником, знявши удар з активістів, бо будь-які загрози залучити нас до кримінальної відповідальності починалися з того, що головним баламутом тоді мав би бути замгубернатора Лев Парцхаладзе. Ось за це йому – честь і хвала.

Судячи з інтерв’ю Льва Ревазовича, він прекрасно володіє всіма темами, якими повинен володіти виконуючий обов’язки губернатора і кандидат на цю посаду. Він також прекрасно захищає інтереси тієї команди, від якої прийшов в це крісло. Єдине, в чому можна його навіть не дорікнути, а про що потрібно сказати – вийшло, що він займався передвиборчою кампанією саме “Солідарності” і примкнула до неї компанії. І саме він виявився в абсолютно програшній ситуації, коли кілька союзних політичних сил за своєю квотою йому як відповідального і очолює передвиборну кампанію, давали своїх кандидатів. Це була свідомо програшна ситуація, тому що Лев відповідав за результат, але не він підбирав кадри, які йшли в кандидати в депутати облради. Його відразу ж поставили в явно програшну ситуацію, де він, власне, і не міг виграти. Тому БПП виявилися саме в Київській області в обраної раді в меншості, тобто Парцхаладзе свідомо йшов на особистий формальний програш і ставав громовідводом для свого керівництва. Але, напевно, тому він і піднявся до своєї нинішньої посади.

Як кандидат, він дуже порядна людина команди і навіть його фраза в інтерв’ю “По-перше, вибори в парламент – не скоро” – це йому “п’ятірка” від тієї команди, від якої він в це крісло потрапив. Але не факт, що як пророк він не отримає “двійку”. Тому що у нас дуже непередбачувана країна. Хоча вміння бути вірним своїй команді однозначно цінується в політичному бомонді.

Лев займається виборами не перший раз. Вміє вигравати. Але і володіє мистецтвом гідно програти. Коли потрібно – обережний, коли потрібно – зухвалий. Вихід на нинішню позицію виконуючого обов’язки губернатора в його карьере– безумовна сходинка вгору.

Костянтин Бондарєв

Претендент на посаду губернатора акцентував Рамус на Вкрай складній ситуации в області. На его мнение, Нічого НЕ Зроблено для вирішенню проблеми побутових відходів, тому поза Кіївщіні критична ситуация. “Фактично область на порозі екологічної катастрофи. Київ Вивезення сотні тисяч тон сміття на теріторію регіону. Їх захоронюють на полігонах, что давно відпрацювалі свой срок ЕКСПЛУАТАЦІЇ. А жодних підприємств для утилізації в нас немає. У Київській області є серйозна Небезпека такої ж сміттєвої катастрофи, як у Львові “, – відзначив Бондарєв.

Чи не оминув ВІН і питання незаконного видобутку піску в області. На Київщіні его ВАРТІСТЬ втричі нижча, ніж в інших регіонах, тому что Видобуток проходить варварськими методами. Результат – підприємства ухиляються від податків. І, за словами Бондарєва, у цьом беруть участь Великі Виробники.

Важлівій аспект – територіальна реформа. Кандидат в губернатори підкреслив, что Житомирська область з Фонду регіонального розвитку получила 800 млн грн, а Київська – лишь 5. Справа в тому, что немає комплексного підходу. У Київській області впроваджені лишь две Нові теріторіальні реформи.

Масштаби корупції в Київській ОДА Бондарєв вважає глобальними: “Якщо губернатора та його заступників звинувачують в корупції, то про що мова? Ріба гніє з голови”. Альо боротися з корупцією кадрові ротаціямі НЕ Вийди, Аджея ОДА відчуває кадровий голод. “Например, зараз Департамент охорони здоров’я без голови ТОЩО. Треба шукати людей. Звільняті вже нема кого”, – відзначів Бондарєв. За йо словами, фахівці є: компетентні депутати, Лідери суспільної думки. Альо треба дати їм можлівість реалізуваті свой Потенціал.

Український активіст і художник Сергій Поярков про Бондарєва

У найвигіднішому становищі в плані іміджу, безумовно, знаходиться Бодар. Тому що він як би об’єднав в своїй особі різні політичні сили і саме від них виступає мало не найголовнішим кандидатом. Він навіть не майстер, він – гросмейстер виборних кампаній ще з 2010 року. Моє враження від спілкування з ним – вкрай самовпевнений, але, зараза, дуже грамотний. Прекрасно орієнтується у всіх проблемах області. Безумовно, дуже чітко і жорстко вказує на все “провтикі” команди опонентів, абсолютно конкретно використовує найменший недолік влади собі на користь, безумовно, вміло проштовхує інтереси саме “Батьківщини”. Власне, за це цінуємо, любимо і обласканий Юлією Володимирівною – і по заслузі, це його заслужена позиція.

Але в тому, що “Солідарність” виявилася в меншості, об’єктивно “не винні” ні Бондарєв, ні “Батьківщина”. У цьому винні, в першу чергу, їх конкуренти. І над тим, і над іншим є лідери політичних сил. А те, що Костя використовує промахи своїх опонентів по повній – тут він профі, яких мало. А найголовніше – він абсолютно правильно робить з точки зору розвитку громадянського суспільства. Його громадянський обов’язок як опозиціонера в демократичній країні – критикувати владу. І він це виконує чудово, аж гай гуде. Ось коли він сам, якщо так ляже карта, виявиться у владі, то потрапить під таку саму “роздачу”, яку він вміло виписує зараз опонентам.

Український активіст і художник Сергій Поярков про Горган

Всім зрозуміло, що РЕАЛЬНИХ кандидатів на місце губернатора – троє. Це Парцхаладзе, Бондарєв і Горган. На останнього, власне, і ставить Банкова. І саме з цього кандидата є найбільші питання. Оскільки, як озвучував президент і як, власне, разом з ним коливалася в сторону децентралізації та делегування прав на місця вся лінія більшості, і оскільки вся влада НА СЛОВАХ виступає за відкритий, публічний конкурс, громадське обговорення, спільне рішення і відкритість, то дуже дивно , що саме цей кандидат НА СПРАВІ вирішив інтерв’ю не давати.

Немає ні найменшого бажання критикувати Головнокомандуючого, але є природне запитання: чому кандидат саме з цих стаєнь відмовляється давати інтерв’ю прямо перед конкурсом, коли конкуренти інтерв’ю дали? Мені здається, цей кандидат не дуже розуміє, що він дискредитує таким чином ту силу, яка його висуває. Це абсолютне бажання йти дорогою Януковича. Я навіть далекий від думки засуджувати те, що він в минулому – помічник Медведчука і представник, м’яко кажучи, не тих сил, які стояли на Майдані. Але, в кінці-кінців, і Ющенко був висунутий Кучмою. І половина української політики, включаючи нинішню владу, вийшли з СДПУ (о). А ціле покоління, як не крути, є колишніми комсомольцями, а ті, хто трохи старший, то й колишніми комуністами. Що аж ніяк не робить нас причетними до “петлявому” Симоненко. Але відповідати на будь-які гострі питання журналістів потрібно відкрито. Тому що, мені здається, небажання Горган давати інтерв’ю “Обозревателю” працює проти нашого гаранта, проти ідеалів Революції гідності і є абсолютним плювком в обличчя громадськості. Якщо його основні конкуренти готові відповісти на будь-які запитання журналістів, а він збирається їх ігнорувати ще до того, як став губернатором, то я собі можу уявити, якою буде його політика, якщо він ним стане.

Пост губернатора – це зверхпублічна посада. І така кричуща закритість кандидата саме на цей пост – скоріше, діагноз, ніж помилка. Як повідомлялося раніше,  9 вересня було затримано заступника голови Київської ОДА Ігоря Любко за хабар в 200 тисяч гривень. Слідство вивчає причетність екс-губернатора Київщини Максима Мельничука до цієї справи.