Коболєв заявив, що влітку ціна на газ істотно знизиться

Голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв прогнозує істотне зниження ціни на газ влітку

Про це Коболєв розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

“Не хочу зараз розкривати ціну на імпорті, ми порадуємо споживачів, коли переглянемо ціну на лютий. Влітку ми прогнозуємо істотне падіння ціни”, – сказав Коболєв.

Коболєв зазначив, що зараз є два листи від приватних виробників, які співпрацюють з “Нафтогазом” у спільних проєктах, про те, що вони хочуть закривати діючий видобуток.

24 січня Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про спеціальні зобов’язання й обмежив ціну газу для населення та теплокомуненерго вартістю палива на нідерландському хабі.

Нагадаємо, Коболєв розповів, що російські компанії, зокрема “Газпром”, зараз можуть постачати газ в Україну.

Голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв розповів, що російські компанії, зокрема “Газпром”, зараз можуть постачати газ в Україну. Він повідомив, що в рамках існуючого українського законодавства якась компанія з російської сторони, наприклад, “Газпром”, може прийти до оператора ГТС і сказати, що хоче забронювати потужності для входу в Україну з постачанням для української компанії.

“В рамках чинного регулювання, якщо вони виконають усі вимоги за фінансовими гарантіями щодо забезпечення, в оператора не буде підстав відповісти “ні”. Якщо тільки не будуть прийняті якісь інші політичні рішення, правоохоронних органів або РНБО, які заборонять це робити. Таке вікно в даний момент часу залишається відкритим”, – зазначив він.

На питання про те, чи немає зараз ніяких запобіжників, щоб постачати газ з Росії в Україну, голова правління відповів: “Принаймні, мені про такі запобіжники зараз невідомо”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *