Loading...

Клімкін: Проблема не лише в угорському громадянстві, а в заклику приховувати це

В міністерстві закордонних справ України готують дії у відповідь на приховану роздачу громадянства Угорщини українцям.

Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін.

“Здається, мене дехто в Україні та за кордоном недочув. Проблемою на скандальному відео з Генконсульства [Угорщини] в Берегове є не тільки роздача громадянства, а ЗАКЛИК приховати це від України. Є про що говорити і ми будемо діяти!”, – написав він у twitter.

Нагадаємо, на прихованому відео, відзнятому у консульстві Угорщини в Берегово, видно чоловіка, який допомагає скласти присягу, та жінку, яка інструктує тих, хто отримав громадянство Угорщини, приховувати цей факт від української влади.

Міністр закордонних справ України заявив, що угорський консул буде позбавлений акредитації і невдовзі залишить Україну.

Україна відповість на оприлюднене відео, відзняте в консульстві Угорщини в Береговому, на якому консул роздає угорські паспорти та радить новим громадянам Угорщини приховувати цей факт.

Із заяви Клімкіна випливає, що Україна знає, хто з угорських консульських співробітників став “героєм” цієї зйомки.  За словами Павла Клімкіна, консул буде позбавлений акредитації і невдовзі залишить Україну.

“Цей консул поїде до Будапешта чи до іншого угорського міста. Але він – просто гвинтик у цій дипломатичній конструкції”, – підкреслив міністр, не уточнивши, про кого із задійних дипломатів йдеться.

Клімкін наголосив, що подальший розвиток події залежить від Будапешта. “Є дві опції. Одна опція – це справжня співпраця. Інша опція – це дорога в нікуди. Ми знаємо, що ми маємо робити (за другого сценарію). Вибір – за нашими угорським колегами”, – пояснив він.

Водночас, він підкреслив, що за будь-якого розвитку подій Київ продовжить працювати над тим, щоби громадяни угорського походження, зберігаючи культурну самобутність, відчували себе частиною українського суспільства. “Там буде більше України. Щороку більше України. Саме там (на Закарпатті)”, – заявив він.

У свою чергу міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє сайт угорського МЗС.

“Такий крок поставить відносини між двома країнами в інший вимір і не залишиться без відповіді, але Міністерство закордонних справ і торгівлі не отримувало офіційних повідомлень з цього приводу”, – сказав Сійярто.

Він сказав, що відеоролик, записаний прихованою камерою в консульстві Угорщини в Берегові, був використаний в українській виборчій кампанії в спробі виграти голоси через антиугорські настрої.

 За словами міністра, запис, швидше за все, був зроблений та оприлюднений в інтернеті на чиєсь замовлення.

Він додав, що клятва про громадянство, записана на відео, відповідає всім правилам, і, відповідно, той факт, що глава МЗС України заперечив проти неї, може пояснюватися тільки внутрішніми політичними міркуваннями і майбутніми виборами.

“Подвійне громадянство – це звичайна практика в ЄС, і, відповідно, українські заперечення вказують на те, що Київ несерйозно ставиться до європейської інтеграції та вступу в НАТО”, – сказав міністр.

“Уряд не дозволить українській адміністрації ще більше погіршити становище закарпатських угорців і засуджує спроби залякати їх в максимально можливій мірі”, – додав Сійярто.

Він пригрозив ще більше сповільнити інтеграцію України до Європейського союзу.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *