Loading...

Клімкін: Ми не могли не вислати угорського консула

Глава МЗС України Павло Клімкін запевняє, що Київ не міг не вислати угорського консула, оскільки “він порушував на нашій території як міжнародне право, так і українські закони”.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “UA:Харків”.

Дипломат запевнив, що докладає зусиль, аби ситуація у відносинах між Києвом та Будапештом не вплинула на єдність країн ЄС у питанні збереження санкцій проти РФ.

“Я не тільки сподіваюся, а працюю над тим, щоб це не вплинуло. Ми не могли не вислати цього консула, оскільки він порушував на нашій території як міжнародне право, так і українські закони.

 Але хочу чітко сказати для всіх: ми не збираємося воювати з Угорщиною, або з нашими угорцями, українськими громадянами”, – наголосив Клімкін, відповідаючи на запитання, чи не вважає він, що ситуація з видачею угорських паспортів та висилкою консула Угорщини може негативно позначитися на єдності Європи у питанні санкцій проти РФ.

За словами міністра, дзеркальні дії Угорщини щодо висилки українського дипломата з Будапешта стали таким жестом, коли угорська влада не розглядала іншої опції.

“Я вважаю, що про це можна шкодувати, оскільки це за визначенням перекручена реакція.

Наші дипломати на території Угорщини не здійснюють ніяких протиправних дій ні в сенсі міжнародного права, ні в сенсі угорського законодавства”, – заявив він.

Як повідомлялось, Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства у Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

Про це йдеться у статті ЄвроПравди Паспорти нон грата: що буде з українсько-угорськими відносинами після висилки консулів.

“Нещасливий жереб витягнув Дмитро Керечанин, дипломат з Ужгорода, який працював у консульському відділі нашого посольства на посаді першого секретаря” – йдеться у статті.

Як зазначається, український дипломат значною мірою став “стрілочником” у конфлікті Будапешта і Києва.

 “Претензій до нього угорська влада не мала, просто треба було покарати когось”, – йдеться у статті.

Нагадаємо, напередодні глава МЗС Павло Клімкін пообіцяв влаштувати висланого дипломата у представництві МЗС на Закарпатті.

У четвер МЗС України повідомило посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня, що одного з консулів Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон грата.

Послу вручили ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин.

“Розраховуємо, що угорська сторона у подальшому утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків по відношенню до України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства”, – повідомили у МЗС.

 У повідомленні не уточнюється, кого саме з консулів Угорщини, які працюють в Береговому, оголошено персоною нон грата. На відео із Берегового видно жінку, яка закликала приховувати факт отримання громадянства.

У міністерстві додали, що розглядають громадян України угорського походження “як об’єднуючий фактор у відносинах між двома державами та закликають до цього ж наших угорських партнерів”.

У відповідь на це рішення Будапешт висилає першого секретаря українського посольства в Угорщині.

Про це повідомила речниця МЗС Мар’яна Беца, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Дійсно можу підтвердити, що сьогодні наш посол в Угорщині була запрошена в МЗС Угорщини і їй було повідомлено про те, що буде висланий перший секретар, який є дипломатом і виконує консульські функції. Протягом 72 годин він повинен покинути територію Угорщини в якості пропорційної відповіді. Разом з тим, ми вважаємо, що це не є пропорційною відповіддю”, – сказала вона.

За її словами, співробітник українського посольства є дипломатом, а не лише консулом, як це було з оголошеним раніше Україною персоною нон-грата співробітником угорського консульства в Береговому.

 “Він є дипломатом посольства, і не є окремо консулом, як це було в Береговому. Це різні категорії. Це не консульська посадова особа – це дипломат, який працює в посольстві”, – пояснила вона.

Беца підкреслила, що український дипломат не порушив жодних норм міжнародного права, в тому числі, Віденську конвенцію про консульські зносини.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *