Кабмін прийняв рішення: у списку на отримання газу українського видобутку 6803 підприємства

Ціна на газ для значної частини українських споживачів буде знижена. Отримувати природний газ українського видобутку з обмеженою націнкою зможуть підприємства, які виробляють харчові продукти з істотною соціальною значимістю. Список із 6803 підприємств на 619 сторінках, які отримали доступ до дешевого вітчизняного газу, опублікований на сайті Мінагрополітики.

У цьому списку – підприємства борошномельної, хлібопекарської, молочної промисловості, підприємства з виготовлення олії, а також підприємства птахівничої галузі, що виробляють яйця і м’ясо курей.

Відповідно до наказу від 05.01.2022 року № 3 «Про затвердження переліку суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значимість”, ці підприємства отримали змогу купувати для своїх виробничих потреб природний газ українського видобутку. Причому максимальна націнка на цей газ не повинна перевищувати 25%.

“Цей наказ дасть змогу виробникам не зупиняти виробництво та не підвищувати ціни на соціально важливі продукти”, – йдеться в інформації на сайті Мінагрополітики.

Передували цьому численні сигнали від керівників підприємств, що займаються виробництвом харчових продуктів. Вони попереджали щодо скорочення обсягів виробництва, а подекуди й повної зупинки підприємств. Зокрема, про призупинення виробництва попередили підприємства кондитерської галузі, а також молокопереробні. Так, днями, найбільший виробник масла в Україні – Яготинський маслозавод розіслав лист-попередження своїм партнерам щодо скорочення поставок продукції через згортання виробництва.

Нагадаємо:

Напередодні Нового року галузеві керівники зробили заяву щодо критичного стану на підприємствах харчової промисловості, що виник через надвисоку вартість енергоносіїв.

А 31 грудня було підписано меморандум між головою Мінагрополітики Романом Лещенком та керівниками галузевих асоціацій продовольчої промисловості щодо взаєморозуміння та стабілізації цін на газ власного видобутку, який використовується підприємствами-виробниками продовольства. Логічним продовження цього меморандуму, власне, і став цей наказ від 5 січня.

Тим часом, зниження ціни на газ дасть можливість підприємствам харчової галузі продовжувати роботу, проте підвищення цін на продукти, в тому числі й соціальні, навряд чи вдасться уникнути.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram