Інтерпол має очолити представник країни, що поважає права людини – Британія

 Міністр внутрішніх справ Великої Британії Саджид Джавід заявляє, що новим керівником Міжнародної організації кримінальної поліції має стати представник країни, в якій з повагою ставляться до прав людини.

Про це він написав у Twitter.

“Для надійності Інтерполу важливо, аби його наступний президент був із країни, що дотримується міжнародних правил та норм і поважає права людини. Виконувач обов’язків президента Кім Йонг Ян має повну підтримку Великої Британії”, – наголосив Джавід.

21 листопада відбудуться вибори нового керівника Інтерполу. Попередній керівник Мен Хунвей подав у відставку після того, як у вересні його затримала влада Китаю за підозрою в корупції.

Україна розгляне питання про призупинення членства в Інтерполі у разі обрання президентом представника Росії.

Делегація України намагається завадити призначенню Прокопчука у Дубаї, де 18 листопада розпочалася 87-я сесія Генеральної асамблеї Інтерполу.

“Наша делегація проводить тут десятки зустрічей на найвищому рівні і веде широкі дискусії, де ми відстоюємо свою принципову позицію. Інтерпол повинен залишитися позаполітичною організацією і розвиватися як ефективний інструмент співпраці всіх країн у боротьбі проти міжнародного криміналу”, – пише Аваков у блозі на УП .

За словами голови МВС, в умовах гібридної війни проти України обрання Прокопчука президентом Інтерполу “дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання “червоних циркулярів” для обмеження свободи пересування і переслідування неугодних в інтересах одіозного режиму”.

“Світовій спільноті доведеться навчитися розпізнавати новітні загрози гібридної війни, в тому числі і спроби використовувати міжнародні інститути для зміцнення тоталітарних режимів, і виробити методи протидії”, – вважає Аваков.

“Путінський режим змінив світ – світу треба визнати його токсичність і виробити заходи профілактики, а не легалізовувати його через посади в керівництві Інтерполу”, – заявив Аваков.

Литва також пригрозила виходом з Інтерполу, якщо його очолить росіянин.

Відповідну резолюцію ухвалив Сейм Литви, повідомляє портал Delfi.

“Якщо Александр Прокопчук буде обраний главою Інтерполу, то Литва разом з іншими демократичними країнами повинна буде негайно розглянути можливість виходу з цієї організації”, – йдеться в резолюції.

За цю резолюцію проголосували 88 депутатів, не було жодного голосу проти, семеро утрималися.

 “Якщо керівником Інтерполу буде обраний Александр Прокопчук, тобто кандидат держави-члена, який постійно зловживає системою Інтерполу і користується нею як інструментом політичного тиску та переслідування, а не як правовим інструментом, і висуває посадову особу, яка сама зробила внесок в маніпуляцію системою, то буде завдано величезний удар по репутації і правовому нейтралітету цієї організації, після якого буде важко відновитися”, – йдеться в резолюції Сейму.

За словами голови МВС Литви Еймутіса Місюнаса, якщо нинішній віце-президент Інтерполу очолить його, організація стане “політизованим знаряддям режимної розправи”.

“Ми бачимо, що і раніше в Росії були спроби використовувати міжнародні ордери на арешт і можливості Інтерполу для розправи з активістами громадянського і демократичного суспільства Росії, так і з литовськими посадовими особами”, – заявив міністр.

Чотири сенатора США закликали президента Дональда Трампа і Генасамблею Інтерполу виступити проти призначення російського генерал-майора Олександра Прокопчука главою Міжнародної організації кримінальної поліції.

“Обрання новим президентом Інтерполу генерал-майора Олександра Прокопчука – це все одно що зробити лисицю відповідальною за курник”, – йдеться в заяві.

Сенатори нагадують, що “Росія регулярно зловживає Інтерполом з метою зведення рахунків і переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів”.

Сенатори впевнені – якщо президентом Генасамблеї Інтерполу оберуть Прокопчука, то він буде і далі “зловживати червоними повідомленнями Інтерполу і блокувати зусилля з проведення значущих реформ”.

“Крім того, потенційний доступ, який він отримає до конфіденційних даних правоохоронних органів, зміцнить здатність Кремля переслідувати критиків, які живуть за межами Росії, і допоможе іншим авторитарним режимам, які прагнуть зробити те ж саме. З цих причин ми закликаємо всіх 192 членів… голосувати проти Прокопчука”, – йдеться в заяві.