Холодницький назвав основні пріоритети для САП на 2018 рік

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький озвучив три основні пріоритети для відомства на 2018 рік.

Про це Холодницький написав на своїй сторінці у Facebook.

«На наступний рік ми визначили три важливих пріоритети. Перший. Чітко тримати курс на позаполітичне дотримання закону в наступному передвиборному році… Ми переслідуємо за законом когось не за політичні погляди або займані посади, не за приналежність до певної групи осіб або особисті переваги, а тільки тому, що зібрано достатньо доказів, які свідчать про факти корупційних злочинів, і ці докази дозволяють спочатку повідомити про підозру, потім затвердити обвинувальний акт, а згодом і підтримати публічне звинувачення в суді, що є іншою нашою конституційною функцією», – зазначив Холодницький.

Другим пріоритетом для САП він назвав зростання кількості судових вироків за результатами направлених до суду понад 100 проваджень.

«Ми потребуємо вироків як повітря, а неприпустимо довгий судовий процес, який дуже часто не відбувається або переноситься на тижні і місяці, ставить під сумнів як нашу роботу, так і збільшує розчарування суспільства в правосуддя в цілому. Без розгляду наших обвинувальних актів в розумні терміни ми будемо нагадувати собаку на ланцюгу – гавкає і кусає, проте не може захистити свого господаря, яким є український народ, від злочинця-корупціонера. Суспільство ж чекає законного і справедливого покарання корупціонерів, а не просто божевільного PR навколо гучних обшуків, виїмок, затримань або підозр», – підкреслив глава САП.

Він висловив переконання, що цю проблему має вирішити створення незалежного Антикорупційного суду.

В якості третього пріоритету Холодницький назвав законодавче забезпечення діяльності САП.

«Дуже хочеться, щоб в Парламенті перестали намагатися за допомогою законів обмежити наші права в досудовому розслідуванні, оскільки суспільні потреби зараз – не захист депутатів від кримінального переслідування за корупцію, а навіть дуже навпаки», – написав глава САП.