ГРОШІ НА АЛЬТЕРНАТИВНІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ. КОНКРЕТНІ ПРИКЛАДИ ЗАРОБІТКІВ НА СОНЦІ ТА ВІТРІ

В Україні оголошено справжній старт електричної революції.

Парламент скасував ввізні податок та акциз на електромобілі
Парламент скасував акцизи та ПДВ на ввезення електромобілів, що здешевлює їхню вартість мінімум на 20%. Імпортери електромобілів очікують, що їхня продукція наступного року почне заповнювати обласні та районні центри і готують до стрімкого розвитку зарядну мережу. Нововведення діятиме лише один рік, вирішили депутати.

Аналогічно буде з зеленим тарифом, який робить дуже вигідним встановлення сонячних та вітрових електростанцій на будинках. Світ семимильними кроками тікає від звичайних енергоносіїв в альтернативну енергетику. Фонд Генріха Белля твердить, що до 2050 року Україна може повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Йдеться про сонце, воду, вітер, біогаз, енергетичну деревину.

Ольга Якимова встановила на своїх будинку та присадибних приміщеннях сонячні панелі. Кілька станцій виробляють 30 кіловат. Це означає, що в рік виробляється 30 тисяч кіловат, із яких 12 тисяч використовує родина, а решта продається державі за зеленим тарифом. За один кіловат із податками Київобленерго платить 4 грн. За півроку виходить 60-65 тисяч гривень.

Як зазначається у сюжеті ТСН.Тиждень, зелений тариф запровадили п’ять років тому. Якщо коротко передати його сутність, то громадяни купують та монтують сонячні батареї, вітряки та інші альтернативні електростанції. Держава зобов’язана купувати її залишки. Якщо в 2013 році зелений тариф для сонячних електростанцій становив більше 10 гривень за кіловат, то щороку він зменшується. До 2020 року обленерго повинно платити Ользі майже по шість гривень за кіловат/годину, тобто більше десяти тисяч в місяць, коли сонце добре припікає. За установку Якимова заплатила 30 тисяч долларів – по тисячі доларів за кожен кіловат. Ціни на панелі падають, а самі панелі стають досконалішими.

На Димерській сонячній станції у Київській області встановлено більше 22 тисяч панелей. Це коштує більше 80 мільйонів долларів. Зараз станція займає 13 гектарів і може забезпечити електрикою 3000 будинків у навколишніх селах. Скоро станцію розширять і будуть виробляти 50 мегават сонячної електрики.

Яскравим прикладом для наслідування є німецьке містечко Фельдгайм поблизу Берліна. Місцева громада повністю енергонезалежна. Громадяни створили енергокооператив і повністю забезпечили себе теплом та електрикою. Головний бізнес тут тепер  – енергія. На територіях, що звільнилися після виходу радянської армії біля Фельдгайму поставили 55 величезних вітряків. Вони дають 250 мільйонів кіловат на рік, а селу потрібен лише 1% цієї енергії. Інше продають. Згодом місцеві збудували невеличку сонячну електростанцію, потужності якої вистачає для забезпечення світлом 600 будинків. Крім того, біогазова установка працює на силосі та відходах. Твердопаливна котельня взимку на залишках деревообробки обігріває село і дає гарячу воду.

У Славутичі Київської області також намагаються стати другим Фельдгаймом. У місті запрацювала найбільша в Україні біокотельня. Три твердопаливні котли тепер обігрівають 40% осель. Помешкання обігрівають на енергетичній вербі, яку спеціально вирощують в селах Чернігівщини. Протягом найближчих 5 років місто планує обладнати комунальні об’єкти та дахи багатоповерхівок сонячними панелями.

Щороку в Україні збільшуються об’єми зеленої енергетики, що дає підстави думати з позитивом про майбутнє.