ГПУ направила до Міжнародного кримінального суду 12 повідомлень про злочин РФ в Криму та на Донбасі

У наступному році прокуратура продовжить надсилати справи для розгляду.

Генеральна прокуратура України відправила до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) 12 інформаційних повідомлень

Україна передала до Гаазького суду докази про страти Росією українських військовополонених щодо масштабних та глобальних порушень міжнародного-гуманітарного права, найтяжчих військових злочинів та злочинів проти людяності скоєних в Україні вищими посадовими особами Російської Федерації і їхніми збройними групами.

Про це повідомляє видання “Укрінформу” з посиланням на заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова.

“Треба наголосити на тому, що оскільки до 2014 року на території України не здійснювалися такі злочини, то не було ані слідчої, ані судової практики їх розслідування та розгляду. Тому, наприклад, прокуратурою Криму напрацьовувалась методика і єдиний підхід до їх розслідування. Наразі систематизуємо і розробляємо єдину стратегію по всій Україні для координації роботи в цьому напрямку органів прокуратури, правоохоронних та інших органів державної влади, а також неурядового сектору”, – сказав Мамедов.

Він нагадав, що в ГПУ створено Департамент воєнних конфліктів, який стане центральним аналітичним та координаційним центром щодо всіх резонансних і складних злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях АР Крим та Донбасу. Йдеться про обстріли об’єктів цивільної інфраструктури, вбивства та катування військовослужбовців та цивільних, злочини щодо дітей.

У звіті МКС підкреслюється, що протягом 2020 року Офіс прокурора продовжить аналізувати спроможність національної системи правосуддя України самостійно розслідувати відповідні злочини, щоб остаточно вирішити, які саме справи необхідно розслідувати силами МКС, а в яких буде достатнім розслідування, що проводитиметься українськими органами правопорядку.

Зокрема, наголошується, що територія Кримського півострова перебуває під контролем РФ з 18 березня 2014 року, коли було оголошено про “приєднання” Криму до її складу. І саме з цієї дати на події у Криму поширюється міжнародне гуманітарне право. А, власне, міжнародний збройний конфлікт у Криму триває з 26 лютого 2014 року.

“Ситуація на території Криму та Севастополя фактично становить постійний стан окупації”, – зазначено у звіті МКС.