Герус: У законопроєкті про столицю немає нічого, що обмежує місцеве самоврядування

У законопроєкті про столицю немає нічого такого, що обмежує місцеве самоврядування, а навіть навпаки, є елементи, які додають місцевому самоврядуванню.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу “Народ проти” на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від “Слуги народу”, представник президента у Кабінеті Міністрів України Андрій Герус.

Коментуючи законопроєкт про столицю, Андрій Герус наголосив, що не погоджується із тезою про те, що у цьому питанні чинна влада продовжила практику попередників, оскільки у 2015-2016 роках мали проводити вибори до органів місцевого самоврядування у частині місцевих рад, але це питання заблокували. З його слів, одна з політичних сил зрозуміла, що може не отримати перемогу у цих радах, тому й заблокувала вибори, і рад не стало.

“У цьому законопроєктів якраз пропонується відновити самоврядування у частині районних рад. І в такому великому місті Київ, де міська рада одна, вона дуже часто не дуже добре розуміє, що відбувається на Троєщині чи на Теремках, звичайно, що функціонування Голосіївської чи інших районних рад, які є ближчими до киян, було б корисним”, – наголосив Андрій Герус.

Окремо він акцентував, що мера обиратимуть кияни, і керівником міста буде той, за кого вони віддадуть свої голоси.

Андрій Герус додав, що зараз триває обговорення, попереду – процес правок.

“Але я не бачу тут нічого такого, що обмежує місцеве самоврядування. Навіть навпаки, є елементи, які додають місцевому самоврядуванню”, – сказав Андрій Герус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *