Генпрокуратура відновила досудове розслідування у справі “діамантового прокурора” Корнійця

У Генеральній прокуратурі України повідомили, що сторона захисту ухиляється від ознайомлення з матеріалами у справі екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, в зв’язку з чим суд встановив термін для ознайомлення.

Слідчі Генеральної прокуратури України відновили досудове розслідування у справі так званого “діамантового прокурора”, колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, підозрюваного у вимаганні та підробці документів, також відновлено розслідування відносно сестри Корнійця Лариси Прокопенко, яку підозрюють частково в аналогічних злочинах.
Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, в зв’язку з приховуванням підозрюваних від органів слідства, неявки на неодноразові виклики до слідчого і неповідомлення про місце свого перебування, 07.09.2016 досудове розслідування в цьому кримінальному провадженні було зупинено. В даний час місцезнаходження підозрюваних встановлені, в зв’язку з чим досудове розслідування відновлено.
У відомстві підкреслили, що сторона захисту в кримінальному провадженні за обвинуваченням Корнійця ухиляється від ознайомлення з матеріалами, в зв’язку з чим суд встановив термін для ознайомлення з матеріалами даної справи, після чого обвинувальний акт буде спрямований до суду для розгляду по суті.
Корнійцем інкримінують дві статті Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 189 (вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах або вчинений організованою групою); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб).
Прокопенко підозрюється в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України.
Корнієць був затриманий в липні 2015 року. Під час обшуку у нього були знайдені великі суми грошей, а також діаманти. За даними слідства, він і екс-заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакіна отримали хабар в розмірі 3 млн 150 тис. Грн. 16 липня минулого року тодішній генпрокурор Віктор Шокін звільнив їх з органів прокуратури.
Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави, вони внесли заставу і були відпущені з СІЗО.
В кінці жовтня 2015 року Корнійцем були пред’явлені нові підозри – у вимаганні при обтяжуючих обставинах, незаконному зберіганні зброї і незаконне придбання засобів для прослуховування.
Розгляд справи “діамантових прокурорів” по суті почалося 21 березня. Корнієць та Шапакіна заперечують свою провину.
9 вересня поточного року, як передавав Bihus.info, Печерський районний суд Києва за клопотанням слідчих Генпрокуратури наклав арешт на майно Лариси Прокопенко, сестри екс-заступник прокурора Київської області Олександра Корнійця. Відповідний документ опублікований на сайті суду.
Згідно з документом, арешт накладено на дві квартири Прокопенко в Києві та Обухові, кілька транспортних засобів і ряд земельних ділянок в елітних селищах Київської області.