Епідеміологи розслідують спалах коронавірусу у церквах Львівщини
У трьох районах області на Covid-19 захворіли 15 священників, але такі випадки трапляються по всій Львівщині. Директор Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Роман Павлів у відповідь на запит Tvoemisto.tv розповів про результати епідрозслідувань спалахів коронавірусної інфекції у церквах Львівщини.
Роман Павлів каже, що «аналіз епідемічної ситуації у Львівській області щодо захворюваності на Covid-19 свідчить про те, що, крім іншого, ймовірним джерелом інфікування може бути перебування людей у церквах під час богослужінь та непоодинокі випадки захворювань цією хворобою церковнослужителів».
Директор Львівського обласного лабцентру наводить приклади. Так, з початку пандемії у Жовківському районі захворіли п’ятеро священників у п’яти населених пунктах (села Боянець, Монастирок, Крехів, Деревня, Сопошин), які, імовірно, каже Роман Павлів, були причиною захворювання 35 контактних осіб.
У Яворівському районі захворіли шестеро церковнослужителів п’яти населених пунктів (м. Яворів, смт Івано-Франкове, села Бірки, Любині, Краковець), контактних осіб було 44, з яких троє захворіли. У Самбірському районі та у Самборі захворіли четверо священників (м. Самбір, с. Верхівці).
Також Роман Павлів нагадує про спалахи коронавірусної інфекції у монастирі села Крехів Жовківського району, у лаврі села Унів Перемишлянського району.
«Випадки Covid-19 серед священників, відповідно до інформацій відокремлених структурних підрозділів ДУ Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, реєструються практично на усіх адміністративних територіях області», – говорить посадовець.
Причиною передачі збудника, каже Роман Павлів, може бути недотримання соціальної дистанції між людьми під час богослужінь, недотримання маскового режиму, одночасне перебування у церквах (у закритих приміщеннях) великої кількості людей, серед яких можуть бути люди з безсимптомним протіканням хвороби, а також – захворювання священників на Covid-19.
За словами посадовця, епідрозслідування проводять бригади з реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я, викликані біологічними чинниками. Вони працюють по всій області при структурних підрозділах лабцентру. До складу бригади входять лікар-епідеміолог, лікар-дезінфекціоніст (коли відсутній помічник лікаря-епідеміолога), двоє дезінфекторів. Склад бригад може різнитись – це залежить від того, які є кадри.