Домашнє молоко опинилося під забороною продажу — з 1 січня селяни не можуть його продавати

З 1 січня 2018 року почала діяти заборона на продаж домашнього молока. Нагадаємо, що згідно з договором про асоціацію з ЄС, переробні підприємства більше не зможуть закуповувати молоко у селян. А з 2019 року — лише у спеціалізованих фермерських господарствах.

Нагадаємо, що за оцінками Мінекономрозвитку, на внутрішньому ринку домашнє молоко займає 25%. Наразі спостерігається тенденція зниження виробництва молока по всій країні.

В Україні цього року варто очікувати зниження виробництва вітчизняного продукту, оскільки навіть зростання продуктивності корів, не зможе компенсувати скорочення поголів’я. Так, у 2017 році обсяг виробництва молока становив 10,3 млн тонн, тоді як очікування 2018 року — 10,25 млн тонн.

Ціни на українське молоко в 2017 році дещо зросли, але, на думку експертів, залишилися відносно низькими. У 2018 році очікується, що економічне зростання та зростання світових цін зможуть стимулювати розвиток виробництва молока серед комерційних підприємств. Однак дрібні виробники, швидше за все, продовжуватимуть зменшувати стадо через низьку прибутковість.

Також, за даними світових аналітиків, варто очікувати і зниження виробництва масла в Україні. Прогноз для 2018 року становить 104 тис. тонн, що на 3 тис. тонн менше, ніж у 2017 році.

З 1 січня 2018 року на полицях магазинів залишаться три сорти молока: екстра-класу, вищого і першого. Молокозаводи не зможуть брати на переробку домашнє молоко, бо для них діє відповідна заборона.