Для проведення сесії депутати вже не потрібні?

Із самого початку мерствування нинішнього стернового Тараса Костіна ми не стомлюємося звертати увагу членів громади на численні порушення, які допускає градоначальник і які змушує робити своїх підлеглих. Наше видання намагається будити читачів усіма можливими засобами, щоб вони, зрештою, усвідомили: з таким керівником і таким угодовством його підлеглих та частини депутатів ми рухаємося в протилежний від Європи бік. Переяслав втратив статус районного центру й екологічного міста, але це лише зовнішні ознаки внутрішньої деградації його мешканців. У нашому місті панує відверте беззаконня, і його джерело – кабінет міського голови.
Чергове дно мерівської сваволі було пробите 3 вересня, на позачерговій 91-й сесії міської ради. Нашому очільнику для прийняття рішень вже не потрібні й депутати. А дійсно, навіщо дотримуватися законодавства, якщо піддані все одно слухняно підніматимуть руки, ставитимуть «лайки» та «сердечка», писатимуть у коментарях «Умнічки!» і «Так тримати!»? Люди з рабською свідомістю за мізерну пайку готові на чорне казати «біле», вдавати, що закони виконуються, місто розвивається і славити того, хто топче їхню гідність.
На 3 вересня було заплановане друге пленарне засідання чергової 89-ї сесії міської ради й позачергова 91 сесія, на яку були винесені два питання, що стосувалися мерівського вето на рішення ради, прийняті на 89-й сесії. Скориставшись п.4 ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», міський голова зупинив такі рішення ради: «Про погодження місця розташування стаціонарної тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності ФОП Жуку Артуру Володимировичу по вул. Богдана Хмельницького, 51, поз. 1 в м. Переяславі Київської області» та «Про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд для подальшого оформлення права власності на земельну ділянку гр. Дорошенко Жанні Іванівні».
Анекдотичність ситуації полягає в тому, що на самому сесійному засіданні мер тричі голосував за ТС Артура Жука: коли не вистачило одного голосу для прийняття позитивного рішення, коли поверталися до розгляду цього питання й коли вдруге проголосували й рішення було прийняте. Голосував стерновий і за земельну ділянку Жанні Дорошенко. А після засідання чомусь передумав і вирішив ці рішення зупинити.
Питання подолання вето розглядалися останніми на засіданні 91-ї позачергівки. Зрозуміло було, що депутати не відстоять своє рішення, бо для цього потрібно, щоб «за» проголосували як мінімум 2/3 парламентарів, це 23 депутати. А в залі на той час знаходилося скільки? Ось тут і починається найцікавіше.
П. 12 ст. 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» гласить: «Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради». Якщо чисельність депутатського корпусу в Переяславській раді складає 34 особи, то в залі мали знаходитися як мінімум 18 обранців громади. Міський голова при цьому не враховується. На момент голосування за вказані вище питання в сесійній залі перебували депутати: Петро Бочарін, Василь Гайдак, Артем Гриценко, Віталій Дубович, Валентина Затєєва, Олександр Калашник, Сергій Кикоть, Віктор Конченко, Олександр Матвієнко, Василь Мусієнко, Олена Розовик, Людмила Ружановська, Руслан Самченко, Жанна Федорук, Анатолій Чуян, Юрій Шинкар, Василь Щукін. Усього 17 депутатів. 17, Карл! А треба 18. Значить, сесія не була повноважною і голова зібрання не мав права ні ставити питання на голосування, ні закривати сесію під Державний Славень. Автор цих рядків вказував стерновому на відсутність кворуму, проте останній на те не зважав. Біда нашого очільника в тому, що він не прислухається до розумних людей.
Що повинен був зробити в такому випадку законослухняний міський голова? Оголосити перереєстрацію депутатів. І вона би показала неповноважність засідання. Після того мер повинен оголосити перерву й одразу призначити друге пленарне засідання. Що стерновий повинен зробити зараз? По-перше, вибачитися перед громадою за грубе порушення законодавства. По-друге, призначити на найближчий час друге пленарне засідання 91-ї позачергової сесії. Це тим більш актуально, що й 89-та чергова сесія через незрозумілі (чи навпаки, дуже зрозумілі) дії мера ще не закінчена. А її теж треба терміново закінчити, бо не присвоєне звання Почесного громадянина міста, а це зазвичай робиться перед Днем міста. Одним словом, цейтнот, ускладнений цуґцванґом.
Як чинитиме в такій ситуації наш керманич, не береться передбачити ніхто.

Олександр МАТВІЄНКО

Пряму трансляцію сесії можна дивитися на Ютуб. Розгляд питання, яке описане вище, можна передивитися з 1 год. 48 хвилин