“ДІЯМ РОСІЇ ВИПРАВДАННЯ НЕМАЄ”: ЄВРОПАРЛАМЕНТ ВИСТУПИВ ЗА ЗАКРИТТЯ ПОРТІВ ДЛЯ СУДЕН РФ

У резолюції наголосили на вимозі звільнити українських моряків, які нині перебувають у російському полоні

Європейський парламент закликає країни-члени та керівні органи ЄС закрити європейські порти для російських суден, що йдуть з Азовського моря, та запровадити санкції проти РФ за агресію в Керченській протоці та Азовському морі.

Про це йдеться в резолюції про стан впровадження Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яку підтримали 433 депутати, 30 утрималося і 105 проголосували проти її ухвалення.

В резолюції також наголосили на вимозі звільнити українських моряків, які нині перебувають у російському полоні.

Крім того, Європарламент закликає ЄС та країни-члени запровадити цілеспрямовані санкції, якщо РФ не звільнить українських військовослужбовців і якщо відбудеться будь-яке подальше воєнне загострення.

Євродепутати наголошують, що “не існує виправдання застосуванню Росією такої воєнної сили проти українських суден”. ЄП висловлює серйозне занепокоєння з приводу того, що РФ порушує суверенні права України в Азовському морі з метою перетворення цього моря на російське “внутрішнє озеро” та винятково воєнну зону.

Крім того, депутати ЄП вимагають від Росії гарантувати свободу судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі, що передбачено міжнародним правом. Разом з тим, європарламентарі закликають використати всі дипломатичні засоби для зниження напруженості ситуації та “вітають пропозицію посередництва між Києвом і Москвою”.

Крім того, в резолюції ЄП висловив наполегливий заклик до Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та її країн-учасниць розширити мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на регіон Азовського моря.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *