Депутати ПАРЄ готуються голосувати за російське рішення, не маючи його тексту

У депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи досі нема тексту рішення із поправками, за яке вони мають голосувати цієї ночі.

Про це повідомляє кореспондент Європейської правди зі Страсбурга.

Голосування вже мало розпочатися, однак з’ясувалося, що проект документу, винесений на голосування, не встигли перекласти на французьку, яка є офіційною мовою РЄ. Через це президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є оголосила, що дещо відкладає початок голосування.

Водночас, у депутатів немає також тексту рішення англійською.

Таким чином, дебати щодо документу відбулися без вивчення змін до нього, і навіть якщо депутати встигнуть отримати текст поправок до початку голосування, то все одно будуть змушені голосувати, не вивчивши їхній зміст.

Як відомо, рішення ПАРЄ про знищення санкційного механізму може бути ухвалене у Страсбурзі в ніч на вівторок, попри опір України. Його додали у порядок денний із низкою процедурних порушень.

Ідею зняття санкцій з Росії у ПАРЄ  підтримало чимало західних політиків та урядів. У понеділок прем’єрка Британії також підтримала зняття санкційного тиску з Росії у ПАРЄ.  Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у ПАРЄ, заявивши, що збереження РФ у Раді Європи дозволить покарати Росію за порушення нею прав людини.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це Мей заявила під час виступу перед депутатами Палати громад.

Під час дебатів один з депутатів запитав Мей, чи не непокоїть її повернення російській делегації права голосу  у ПАРЄ в той час, як РФ продовжує окупацію Криму, а громадянам РФ лише днями висунули підозри у справі про збиття MH17.

“Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму Росією”, – запевнила спершу Тереза Мей.

Вона додала, що у Раді Європи існують розбіжності щодо Росії та зауважила, що РФ не сплачує свої внески в РЄ. Проте, на переконання британської прем’єрки, членство РФ у Раді Європи все ж необхідно зберегти.

“Причина в тому, що її (Росії – ЄП) членство в цій організації є одним з небагатьох доступних способів міжнародного співтовариства притягнути Росію до відповідальності за порушення нею прав людини”, – заявила Тереза Мей.

Послольство України відреагувало на заяву британської прем’єрки, зауваживши, що РФ повинна поважати європейські цінності та міжнародне право перед тим, як повертатися до ПАРЄ, а не навпаки.

“Повернення Росії до ПАРЄ, на жаль, не допоможе звичайним російським громадянам, оскільки Путін не поважає верховенство права”, – додали в українському посольстві.