Чому, незважаючи на все, МВФ дає Україні кредит? Все дуже просто
МВФ перевів Україну до розряду країн, яким взагалі не можна давати гроші, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.
Для підняття української економіки кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $1 млрд буде недостатньо.”$1 млрд кредиту МВФ – це невелика сума. Для реального підняття економіки України потрібно набагато більше. Але коли дають лише $1 млрд, значить, не вважають, що влада здатна досягти чогось фундаментального – розвитку, інвестицій, зростання економіки. Нам дають мінімум із мінімумів”, – зазначив Лановий.
За його словами, МВФ перевів Україну до розряду країн, яким не можна виділяти гроші.
“Чому, незважаючи на все, МВФ дає Україні кредит? Та тому, що цього року нам потрібно погасити борг саме перед МВФ. Борг у розмірі $1 млрд. Нас перевели до розряду країн, яким гроші взагалі не можна давати. Так і з Єгиптом працюють із 1990-х, коли борг перед МВФ покривається новим кредитом від МВФ. Єгиптяни на руки взагалі грошей не отримують, Захід їм не довіряє через тотальне злодійство”, – підкреслив економіст.
На його думку, нинішня українська влада неспроможна самостійно вирішити проблеми в країні.
“Наші проблеми – усередині країни. Ми в безвихідній ситуації, тому що, з одного боку, наша влада нездатна сама добитися позитивного результату ні в чому. А з іншого боку, якщо постійно давати українській владі гроші у вигляді кредитів МВФ – нічого доброго теж не відбувається”, – резюмував Лановий.
На початку березня 2017 року керівництво України і МВФ досягло згоди щодо третього перегляду програми співробітництва, що дасть змогу Києву отримати кредит у розмірі $1 млрд.
19 березня стало відомо, що МВФ зняв з порядку денного на 20 березня питання надання траншу для України.
У Міністерстві фінансів України заявили, що розгляд питання перенесено на короткий строк. Це пов’язано з необхідністю уточнення розрахунків економічних наслідків заходів, ужитих Києвом у відповідь на захоплення українських підприємств на не підконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей.
20 березня заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко заявила, що розгляд питання про надання Україні траншу МВФ можуть перенести на кінець березня.