Через виснаження чорноземів Україна може перетворитися на пустелю – експерти

Якщо терміново не зайнятися лікуванням українських земель та насиченням їх мінеральними добривами, то Україна ризикує перетворитись на звичайнісіньку пустелю вже за кілька десятків років.

Такого висновку дійшли вчeні НААН. Про це повідомляє APK News із посиланням на AgroPolit. Зокрема, неналежний нагляд за землями їх власників призвів до того, що до 15 мільйонів гектарів українських земель наразі деградовані.

При цьому загальна кількість земель сільськогосподарських земель складає 30 млн га. Тобто, уражена фактично половина земельних ділянок.

Серед проблем: зменшення вмісту гумусу, який безпосередньо впливає на родючість,  на 30%; дефіцит мінеральних добрив (наразі насиченість ними складає від 80 до 130 кг/га, тоді як для забезпечення бездефіцитності потрібно 150 кг, а для розкриття аграрного потенціалу із 40 до 80 млн тон зерна — 190 кг); наслідки аварії на Чорнобильській АЕС (землі заражені радіаційними частками); через недотримання власниками земель сівозмін більше половини грунтів зараз заражені вірусами культур, які там вирощувались багато років.

Всі ці фактори можуть призвести до катастрофи, якщо не почати оздоровлювати землі. І робити це потрібно негайно, інакше Україна перестане бути аграрною державою.

 

 

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *