Безсмертний розповів, коли експерти з РФ зрозуміли, що Україна виходить із орбіти Кремля

У 2004-му для провідних консультантів та фахівців Росії стало зрозуміло, що втримати Україну в орбіті Кремля не вдасться.

Про це у прямому ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України Роман Безсмертний.

Ведуча програми зауважила, що сьогодні для США та для багатьох інших країн світу зовнішня політика стала заручником їхньої внутрішньої політики. Роман Безсмертний у відповідь додав, що такий поворот відбувся з механізму, який почато в Україні.

«Такий поворот зробила Помаранчева революція. Вперше в історії світу зовнішня політика почала диктувати внутрішню. Чому? Бо у 2004-му році для провідних консультантів та фахівців Росії стало зрозуміло, що втримати Україні в орбіті Кремля не вдасться», – заявив Роман Безсмертний.

Відтак, як розповів гість програми, вже у 2005-му році в РФ почали розробляти план, як втримати Україну.

«Вперше на континенті тема зовнішньої політики почала диктувати внутрішню політику. Наступна точка напруги – Бухарестський саміт, коли Україні не дали ПДЧН (план дій шодо членства в НАТО, – ред), коли вперше з уст Путіна прозвучали слова, мовляв такої держави, як Україна, взагалі не може існувати. На це президент Буш сказав чітко, що нації, які визначилися, в образу не дадуться. Ось це читається абсолютно однозначно. Це початок конфлікту», – акцентував Безсмертний.

Надзвичайний і Повноважний Посол України додав, що після приходу Обами ще можна було говорити про певне пом’якшення та про спроби перезавантаження.

«Але вони були імітативного характеру. Там прийшов Медведєв, там Обама, але все розвалилося. Ну і пік загострення ситуації – 2013-2014 роки, коли все переходить у фазу конфлікту.

І динаміка цього процесу, якщо за ним прослідкувати, то видно, що напруження зростає. Тому я не можу сказати, що у 2018-му році напруження, яке зростало десятиліттями, розтане як сніг», – наголосив експерт.