Банкам дозволили забирати житло без суду

Банкам стане легше забрати заставну квартиру за борги по іпотечному кредиту. Верховний суд видав минулого тижня постанову під час розгляду однієї із таких справ №6-1243цс16. У ній йдеться, що банк може забрати предмет застави без суду. Представнику фінустанови достатньо звернутися до реєстратора й зареєструвати право власності на себе.

Про це повідомляє Вusinessua.

«Так, справді. Банк може таким чином забрати об’єкт застави без суду. Однак на практиці їм так легко це зробити не вдасться, адже більшість позичальників подаватимуть на банк у суд. Там пояснюватимуть про умови, які не дали їм вчасно виконати свої зобов’язання. Поки йдуть судові процеси, банк не зможе проводити ніяких маніпуляцій із нерухомістю», – каже Віктор Несін, президент Спілки спеціалістів по нерухомості України.

За його словами, поширення практики арешту квартир без судів і лобіювання такого механізму банками може призвести до великих проблем не лише на ринку нерухомості, а й фінансовому секторі.

«Тоді четверту частину українців треба виселити, а їхні квартири віддати банками. З одного боку, всі борги віддавати треба. А з іншого, – в нас повно людей, які позичали у доларах, коли вони були по 5,05 гривень за долар. А зараз мусять віддавати, коли долар по 25 гривень. Це нереально. Тодішня влада допустила, щоб кредити давали у валюті. А теперішні має зробити все, аби банки не диктували свої умови на ринку нерухомості», – каже спеціаліст.

Нагадаємо, близько 1,3 млн українців взяли кредит на житло 2006-2007 року у валюті за курсом 5,05 грн за долар. Зараз вони не можуть виплатити заборгованості за житло.