Аваков: іноземні держави заплатять Україні за евакуацію своїх громадян з Китаю

Після прильоту всіх помістять на двотижневий карантин.

Українська влада не розкриває подробиці, в який саме аеропорт прилетить літак із охопленого смертоносним коронавірусом Китаю. На борту, як передбачається, будуть 49 українців та 25 громадян інших держав.

Їх усіх відвезуть у спеціально обладнане місце, де вони перебуватимуть на карантині 14 днів. Про це місце влада також не повідомляє – мовляв, остаточно ще не вирішили. Цю будівлю охоронятимуть працівники Нацполіції та Нацгвардії. Після прильоту всіх помістять на двотижневий карантин.

Українська влада не розкриває подробиці, в який саме аеропорт прилетить літак із охопленого смертоносним коронавірусом Китаю.

“І за всю цю послугу (евакуацію іноземних громадян. – ред.), на відміну від громадян України, іноземні держави заплатять… До нас звернулися кілька держав для того, щоб ми допомогли вивезти їхніх громадян, оскільки у них немає рейсу, або він був, тепер його немає. І міністр закордонних справ вів із ними переговори, і ми бачимо таку можливість (для евакуації), оскільки у нас літак буде мати деякі вільні місця. Ми візьмемо декілька людей на борт. Це будуть громадяни кількох країн, у нас є заявки з величезної кількості країн, зокрема громадянин Російської Федерації, і я це повністю підтримую, тому що російський літак перед цим забрав нашого українця. Білорус, німець, один представник Нідерландів, Чехії, Коста Ріка, Аргентина тощо”, – сказав в ефірі ICTV міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Очільниця Міністерства охорони здоров’я Зоряна Скалецька в ефірі “Свобода слова” на ICTV повідомила, що перед евакуацією із китайської провінції Ухань громадян України будуть перевіряти на наявність всіх симптомів, властивим хворим на коронавірус. 

Скалецька: “Ми будемо перевіряти так само, як перевіряли всі країни. Це не лише температура чи гарячка, це нежить, це кашель, це стан тіла, це може бути біль у м’язах. Є певні симптоми, які будуть перевіряти лікарі.”

 За словами міністерки, в першу чергу це будуть робити китайські фахівці. Після цього відбудеться ще одна перевірка, але вже з боку українських лікарів.

На питання про можливість обійти симптоми, наприклад випити пігулку для зниження температури, очільниця МОЗ відповіла, що всі, хто буде на борту, включно із пасажирами, отримають засоби індивідуального захисту. Водночас міністерка наголосила, що краще не вживати термін “карантин” до тих заходів, які будуть здійснювати з евакуйованими. Йдеться у цьому випадку про “обсервацію”, тобто ізоляцію.

Літак за українцями вилетить  18 лютого, з Китаю -19 лютого, прилетить 20 лютого.
Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю – COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров’я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.