Андрія Кимача визнали найкращим оперним співаком у світі

31-річного Андрія Кимача із селища Крижопіль на Вінниччині визнали найкращим оперним співаком у світі. Переміг у ХІХ міжнародному конкурсі класичного співу “Кардіффські голоси” в Англії. Отримав грошову винагороду — 20 тис. фунтів стерлінгів. На наші гроші це 665 тис. грн.

Картинки по запросу Андрей Кимач найкращий оперний співак фото

— Пам’ятаю, як у юності спостерігав за цим конкурсом, — каже Андрій Кимач. — Навіть не думав, що можу колись узяти участь. Це — втілення мрії.

Понад 400 виконавців з усього світу цьогоріч подали заявки на “Кардіф­фські голоси”. 20 учасників із 15 країн пройшли відбір. Андрій був одним із п’яти співаків, які потрапили до фінального туру після тижня змагань. У фіналі виконав твори Жоржа Бізе, Сергія Рахманінова та Гаетано Доніцетті.

— Конкурс розпочався в жовтні торік. Тоді Андрій надіслав журі свій диск. Після відбору його запросили на прослуховування, — розповідає мати переможця Тетяна Кимач, 54 роки. — Аж тиск підскочив, коли дізналася, що син потрапив у п’ятірку найкращих. Конкурс проходив уночі за нашим часом. Чоловік у мене хворіє, тому ліг спати, а я слухала. Вперше в житті пожалкувала, що не знаю англійської. Та й на нотах не розуміюся. Та коли почула наше прізвище — розбудила чоловіка. Потім відпоювала його ліками, бо перехвилювався.

Андрій Кимач навчався на філософському факультеті Київського націо­нального університету імені Тараса Шевченка, потім — на вокально-диригентському факультеті Національної музичної академії імені Петра Чайковського. 2016-го став солістом Херсонської обласної філармонії. На початку червня 2019-го співав в опері “Кармен” Жоржа Бізе в італійському театрі Джузеппе Верді. 30 червня виконає головну партію в опері Антона Рубінштейна “Демон” у Лондоні.

Конкурс “Кардіффські голоси” започаткувала телерадіокомпанія Бі-Бі-Сі 1983-го. Проводять кожні два роки. Беруть участь виконавці віком від 18 до 32 років.