Активи Коломойського та Боголюбова по всьому світу будуть заарештовані

Англійський суд видав наказ про арешт активів колишніх власників націоналізованого Приватбанку – Ігоря Коломойського, Генадія Боголюбова та ряду компаній – на суму понад $2,5 млрд.

Про це повідомила прес-служба Приватбанку.

“Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів панів Коломойського та Боголюбова, та шістьох компаній, які їм ймовірно належать або знаходяться під їхнім контролем”, – йдеться в повідомленні.

У Приватбанку зазначили, що він розпочав судовий процес у англійському суді проти своїх колишніх власників та керівників. Шляхом цього судового процесу Приватбанк планує повернути кошти, сума яких, разом з процентами, складає понад $2,5 млрд.

Наказ про арешт активів видано 19 грудня на підставі наданих суду “детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже $2 млрд шляхом проведення низки незаконних операцій”, повідомили у фінустанові.

В результаті цих операцій, зазначають у Приватбанку, кошти “переводились на компанії, які таємно належали або знаходились під контролем” Коломойського та Боголюбова.

“Приватбанк впевнений, що англійський суд чесно та об’єктивно розгляне його позов, а також, що банк досягне успіху та зможе повернути кошти, які були незаконно виведені із нього”, – зазначають у прес-службі фінустанови.

Екс-акціонер Приватбанку Ігор Коломойський прокоментував рішення Високого суду Англії щодо всесвітнього арешту його активів і активів колишнього співвласника Приватбанку Геннадія Боголюбова.

“Це тимчасовий арешт на час розгляду справи в суді”, – сказав він в коментарі ТСН.

Міністерство фінансів вітає наказ Лондонського суду про арешт активів екс-власників Приватбанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, повідомляє прес-служба відомства.

“Ми вітаємо це позитивне рішення Англійського суду. Держава фактично витратила майже 140 млрд гривень на докапіталізацію Приватбанку через те, що раніше з нього були виведені гроші, або надані недостатньо забезпечені кредити, які ніхто не повертає”, – заявив міністр фінансів Олександр Данилюк.

За його словами, ці 140 млрд гривень обов’язково повинні бути повернуті до бюджету.

“Не дивлячись на деякі спроби зриву юридичного процесу і захисту інтересів банку, команда юристів, яка працює над цією справою, зробила професійну роботу і досягла результату”, – додав Данилюк.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Згідно із цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

У межах націоналізації банку його зобов’язання перед пов’язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.