АКТИВІСТИ РАЗОМ З АДВОКАТОМ ПОДАЛИ ЗАЯВУ ДО ПРОКУРАТУРИ ЩОДО БУДІВНИЦТВА ТЕЦ В ПЕРЕЯСЛАВІ
Минулого тижня активісти Переяслава разом з адвокатом Оленою Гичко віднесли заяву про кримінальне правопорушення до Переяслав-Хмельницького відділу Бориспільської місцевої прокуратури. Мова йде про будівництво ТЕЦ в нашому місті. Нагадаємо, що його здійснює ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс».
У заяві зокрема йдеться про те, що громаду міста надзвичайно хвилює екологічна безпека в Переяславі. Містянам не зрозуміло, яким чином ДАБІ України видало дозвіл на будівництво ТЕЦ цьому підприємству без позитивного громадського обговорення. Як і те, чому в експертному звіті даний об’єкт не вважається об’єктом підвищеної екологічної небезпеки.
На думку адвоката, яка готувала дану заяву, це твердження експертів не відповідає законодавству, оскільки Постановою КМ України від 28 серпня 2013р №808 затверджено Перелік видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. До нього входить в п.1 У сфері теплової енергетики: теплові електростанції (ТЕС, ТЕЦ); устаткування для виробництва електроенергії, пари і гарячої води тепловою потужністю 200 кВт і більше з використанням органічного палива.
В нашому випадку мова йде про теплову електростанцію, оскільки вид палива – деревина (тріска), встановлена електрична потужність 5МВт, і в експертному звіті відсутній такий важливий показник, як теплова потужність. Тому вбачаються умисні дії, за які передбачена кримінальна відповідальність. Крім того, у заяві наголошується на ряді інших суттєвих порушень, які допускалися ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» в ході отримання ним необхідних дозвільних документів для будівництва.
Ознайомившись з наданими документами, прокуратура Переяслав-Хмельницького відділу Бориспільської місцевої прокуратури внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Тож тепер слово за правоохоронними органами.
Громада міста сподівається на повне, об’єктивне, оперативне розслідування цієї справи та залишає за собою право в разі його затягування та з метою уникнення екологічної небезпеки захищати своє життя і здоров’я шляхом необхідної оборони та крайньої необхідності.