Поношені футболки і сточені кухонні ножі: за борги по комуналці можна що завгодно забрати

В Україні за борги по комуналці можуть заарештувати будь-яке майно, навіть поношені футболки і сточені кухонні ножі. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

Криворіжець Євген працює державним виконавцем уже п’ять років. Більшість його клієнтів не платить за комуналку й не повертає дрібні кредити. Його робочий номер телефону подано в друкованій інформації до одного зі “здобутих” лотів – на аукціоні продають стару забруднену в білу фарбу сокиру. Її ціна – 353 грн.

За борги забрали сточений кухонний ніж СЕТАМ

Закон дозволяє забрати все “зайве” майно. Є невеликий “недоторканний список”: одне ліжко-місце на людину, пара взуття, один холодильник на сім’ю. А все інше – від дірявих штанів до мобільного телефону – можна в боржника забрати й відправити на торги.

“Бувають і комунальні боржники. Я зазвичай вибираю якийсь день, коли їжджу по боржниках. Згідно із законом у мене повинен бути безперешкодний доступ до майна для оцінки матеріально становища. Якщо не впускають, то тоді потрібно ще й окреме рішення суду. Але в мене ще жодного разу такого не було, щоб не впустили”, – говорить судовий виконавець.

Найдорожче майно, який Євген забирав і відправляв на торги, – автомобіль BMW. А найдешевше – поношену жіночу футболку.

“За борги можна що завгодно забрати. Забирав навіть поношену футболку. Вона в такому стані була, що її на торгах, потім спеціально перевірив, оцінили в 3 грн. Але все одно закон так прописано: ми повинні забрати, а на державних торгах мають розіграти”, – пояснює чиновник.

За борги можуть забрати навіть стару сокиру СЕТАМ

Деякі боржники, розуміючи, що речі описують і ось-ось заберуть, починають зі сльозами благати залишити їх у спокої, розповідають про свої проблеми й навіть проклинають, каже виконавець. “Але мені не буває нікого шкода. Це навіть дурне формулювання. А якби поліції було шкода вбивцю і його б не чіпали? Це закон, робота така”, – пояснює Євген.

Неофіційно судові виконавці розповідають: вони, як і багато бюджетників, працюють за 5–6 тис. грн. На відміну від приватних виконавців, які дуже рідко беруться за дрібні, тим паче комунальні, борги, жодних винагород за вдалі справи вони не отримують.