Екс-нардепи запропонували Порошенку і Гройсману 10 кроків для підняття економіки України

Колишній народний депутат від “Батьківщини” Володимир Яворівський оприлюднив у Facebook звернення до президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і спікера Верховної Ради Андрія Парубія, в якому містяться 10 кроків “для швидкого економічного зростання”.

Звернення підписали екс-нардепи різних скликань Ради Левко Лук’яненко, Микола Томенко, Святослав Піскун, Юрій Кармазін, Володимир Бондаренко, Тарас Стецьків, Олег Білорус, Олександр Скіпальський, Віктор Шишкін, а також екс-глава СБУ Ігор Смешко і актриса і громадський діяч Галина Яблонська .

Підписанти вважають, що економіку і рівень життя в Україні піднімуть такі дії:

1. Тимчасова відмова від «вільного» курсу гривні, введення валютних коридорів НБУ, починаючи з 23-25 ​​грн / $, поступово знижуючи до 12-14 грн / $ в 2020 році. Одночасна заборона валютних операцій поза банківськими рахунками, з жорсткою кримінальною відповідальністю за торгівлю готівковою валютою.
2. Проведення суцільної деофшоризації економіки, банківської сфери та зовнішньої торгівлі. Президент повинен подати особистий приклад.
3. Залучення в реальну економіку коштів тіньового сектора, які обертаються в торгівлі валютою, нерухомим і рухомим майном, послугами і “не збільшують ВВП, не додають нових робочих місць і доходів бюджету, проте руйнують курс гривні”.
4. Невідкладне формування додаткових надходжень до бюджету за рахунок інфляційних джерел, зокрема:
* внутрішніх запозичень, відкрито і анонімно, через облігації внутрішньої позики і без податків, 20-50 млрд € / $ під 5-7% на суму 100 млрд грн під 15% річних;
* надходжень до бюджету від діяльності державних підприємств і активів не менше 100-150 млрд грн на рік;
* обмеження розмірів зарплат службовцям державних органів влади та місцевого самоврядування до рівня 25-30 мінімальних, одночасно обмежити пенсії до розмірів 20-25 мінімальних;
* збільшення доходів митниці на 40-70 млрд грн, ввівши розрахункові норми справляння мита, укладаючи з командою митниці угоди, що передбачають матеріальні стимули і відповідальність, в залежності від результатів і товарних обсягів;
* залучення коштів в обсязі 40-60 млрд грн за рахунок більш ефективного використання української ГТС і т.д.

5. Вишуковування додаткових коштів на розвиток пріоритетних галузей, в першу чергу не тільки для збільшення виробництва зернових і продукції тваринництва, а й їх переробки. Забезпечення села недорогими кредитами в 600-700 млрд. грн. під земельні та продуктові гарантії.

6. Стимулювання правоохоронної і судової діяльності. Введення практики створення позабюджетних самоврядних фондів, джерелом фінансування яких стануть вилучені незаконно отримані корупційні кошти, а також встановлені і своєчасно не сплачені податки.
7. Оголошення надзвичайного економічного стану, створивши Комітет національного порятунку України за участю влади, представників партій та громадськості.
9.Введення конституційної реформи, спрямованої на усунення дуалізму влади, підвищення відповідальності за народну довіру, зняття недоторканності з усіх гілок влади, надання особливого статусу опозиції в системі влади, встановлення відповідальності за корупцію в роки воєнного конфлікту, прирівнявши її до найтяжчих державних злочинів, введення виборності суддівської гілки влади і зміни виборчої системи.
9. Домогтися визнання ООН наявності в Україні з 2014 року міжнародного збройного конфлікту, окупації Росією Криму та частини Донбасу, запросивши для врегулювання миротворчі сили ООН, одночасно формувати необхідну базу для відповідальності агресора згідно з міжнародними правовими нормами.
10. Отримання для України статусу головного військового союзника США поза НАТО.


Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *